Katowice, 25 marca 2020.

Drogi Księże Piotrze!

Dla wielu z nas byłeś towarzyszem i drogowskazem, na wielu twarzach budziłeś uśmiech, dla wielu byłeś też cennym napomnieniem. Wielu przekonało się do Ciebie za sprawą Twojego niebanalnego poczucia humoru, niegasnącej pogody ducha, kreatywnych nawiązań i porównań i niezwykle plastycznej frazy. Nade wszystko jednak zapamiętamy Cię jako niestrudzonego głosiciela Bożej Miłości, w której byłeś szczerze i głęboko zanurzony.

Wierzę, że w swojej posłudze byłeś nie tylko doskonałym i charyzmatycznym ambonowym mówcą, ale przede wszystkim kapłanem z krwi i kości. Dlatego Twoje homilie i konferencje krążą po sieci lotem błyskawicy i są pochłaniane przez… czwarte? piąte pokolenie? Bóg jeden tylko wie, ile małżeństw uratowałeś, ilu nogom wyprostowałeś drogi i ile dusz pokrzepiłeś.

Księże Piotrze! W szczególnym czasie epidemii zostałeś wezwany do Tego, którego całe życie szukałeś. Dotarłeś wreszcie do miejsca, gdzie głos z GPS-u powtarza “jesteś u celu”. Odszedłeś od nas znienacka, z zaskoczenia – nikomu nie mówiąc. Odszedłeś niecnie – właśnie wtedy, kiedy nikt z nas nie może Cię osobiście pożegnać. Ale my tu jesteśmy – zamknięci w domach, czasem pewnie znużeni tą nową “niecodzienną codziennością”. Wielu z nas chciałoby być teraz przy Tobie i po prostu Ci podziękować. Nie możemy tego zrobić osobiście – ale nie chcemy, żeby Twoja posługa się zmarnowała i przeminęła z wiatrem. Dlatego chcemy raz jeszcze pochylić się nad tym, co do nas mówiłeś.

Księże Piotrze, dziękuję Ci za Twoją wierną, szczerą i niestrudzoną posługę. Za świadectwo słowa, ale przede wszystkim za świadectwo życia.
Bieg ukończyłeś, wiary ustrzegłeś. Odpocznij.

Nie żegnamy się na zawsze.
Księże Piotrze, do zobaczenia!

M.


Na tej stronie postaramy się zgromadzić i skategoryzować jak najwięcej dostępnych publicznie materiałów i wypowiedzi ks. Piotra. Z uwagi na ich ogromną ilość zajmie nam to pewnie trochę czasu.

Ta strona działa całkowicie niekomercyjnie i bezpośrednio nie przechowuje żadnych materiałów. Jest jedynie zbiornikiem, zbierającym i porządkującym materiały z sieci społecznościowych i ogólnie dostępnych źródeł (zwłaszcza z YouTube’a). Wszystkie linki są dostępne publicznie i zostały umieszczone na stronie w dobrej wierze – jeśli jednak jesteś właścicielem kanału lub medium, z którego przekazujemy linki i nie życzysz sobie publikacji – daj nam proszę znać, a my je usuniemy.
Dziękujemy, że jesteś!